I helgen tok jeg med meg mine spreke foreldre til Valdres. Jeg kan takke mamma og pappa for at jeg har blitt så glad i å være ute. De har alltid tatt med broren min og meg ut på tur fra vi var små. De første fjellturene mine satt jeg i bæremeis, for ut skulle vi. Det er ikke første gangen jeg nevner det, men å fortsatt kunne dele gleden av å være ute på tur med dem, det betyr mye.
På lørdag tittet sola frem, det var en skikkelig bonus, da det egentlig var meldt snøvær. Vi fikk 15 fine kilometer på ski, med rast i vintersola. Brødskiver, kvikk lunsj og kaffe – deilig. Det var så vakkert ute at jeg nesten glemte at jeg verken hadde feste eller gli…. hadde nemlig tatt Frank sine ski…. jada 😉
Uansett ble det en utrolig koselig helg. Jeg skal være like sprek som mamma og pappa når jeg passerer 60 år. Da vi kom til bilen etter tur, var verken mamma eller pappa slitne, de kunne tenkt seg en lenger tur. Det kunne for øvrig jeg også, om jeg ikke hadde gått like mye bakover som fremover på ski haha.
Ikke bare er mamma og pappa spreke, de er også like glad i musikk som meg. Hele turen hjem fra Valdres, var det Guns n roses som dundret ut fra høyttalerne i bilen.
Takk for en super helg mamma og pappa ❤ Og gratulerer med morsdagen mamma ❤